Skip to content
Web Yazılım

Web Yazılım

Web yazılım hizmeti internetin büyüyen ekosistemindeki ihtiyaçları karşılamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Müşterilerimize dinamik ve estetik açıdan çekici web siteleri sunarak markalarını güçlendiriyoriyoruz. Bunun yanında SEO hizmetiyle web sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşıyoruz. İşletmenizi başarıya taşımak için en iyi çözümleri sunuyoruz.

Web Yazılım Nasıl Yaplılır?

Web Yazılım Nedir?

Web yazılımı tarayıcılar aracılığıyla görüntülenebilen dinamik veya statik sayfalara verilen isimdir. Statik sayfaların kullanımı azalmış olsa da, günümüzde genellikle dinamik web yazılımları tercih edilmektedir. Web yazılımları çeşitli programlama dillerine dayalı olarak geliştirilebilir ve amaçlarına göre farklı tasarımlara sahip olabilir.

Şirketler, bireyler ve kamu kurumları, dijital alanda varlık göstermek ve kendilerini temsil etmek için web yazılımlarından faydalanmaktadır. Bu bağlamda web sitesi önemli bir rol oynamaktadır çünkü web siteleri, dijital dünyada bir organizasyonun yüzü konumundadır. Bir web sitesi oluşturmak için bir domain, bir sunucu ve bir web yazılımı gereklidir. Ancak basit bir web sitesi sahibi olmak, kurumsal imajınıza olumsuz etkide bulunabilir ve müşterilerinizin gözündeki prestijinizi düşürebilir.

Bunun yerine daha profesyonel bir web yazılımı kullanarak veya size özel web yazılımı yaptırarak, kurumsal imajınızı güçlendirebilirsiniz. Özel bir yazılımı tasarlatmak, size profesyonel bir görünüm kazandırabilir. Bu sayede müşterilerinizin gözündeki prestijiniz yükselecek ve büyüme hızınıza olumlu bir katkı sağlayacaktır. Firmamız bu kapsamda size ihtiyaçlarınızı değerlendirerek, en iyi hizmetleri vermektedir.

Web Yazılım Nasıl Yapılır?

Web yazılım hizmetini aldıktan sonra kullanılan yöntem ve adımlara kısaca göz atın!

Analiz ve tasarım

Müşterinin ihtiyaçlarını, beklentilerini belirleyerek bu beklentilere uygun tasarım yapılır.

Veri tabanı oluşturma

Web yazılım uygulamasındaki verilerin saklanıp ulaşılacakğı veritabanı oluşturulur.

Back-end kodlama

Saklanan verilerin veritabanından alınıp uygun şekilde sunulur.

Front-end kodlama

Sunulan veriler hazırlanan tasarımdaki uygun yerlere konularak dinamik şekilde yönetimi sağlanır.

Test etme

Web yazılım hizmeti tamamlandıktan sonra uygulamanın doğru çalışıp çalışmadığı test edilir.

Yayınlama

Test işleimi tamamlandıktan sonra müşteri onayı alınarak yayınlanır.

Bakım ve güncelleme

Yayınlama sonrası ek özelliklerin eklenmesi, performans iyileştirmeleri, istisnai durumların giderilmesi ve periyodik bakım gibi işlemler yapılır.

Web Yazılımı Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Profesyonel web yazılımları sadece web siteleri değil aynı zamanda web tabanlı oyunlar, takip programları, işletme otomasyonları, uygulama panelleri, e-ticaret siteleri gibi birçok alanda kullanılabilen çok yönlü araçlardır. Bu çözümler ihtiyaca yönelik her türlü projede çözüm sunabilme kapasitesine sahiptir.

Web yazılımlarında herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte, projelerinizi hayata geçirmenin temel faktörü, bu yazılımların farklı dillerde geliştirilebiliyor olmasıdır. Javascript, HTML, JSS, Python, PHP gibi birçok dil kullanılarak web yazılımları geliştirilebilmektedir. Bu noktada önemli olan, hangi dilin sizin ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı vereceğidir.

Firmamız sektörünüzü ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde anladıktan sonra web yazılım uzmanı olarak bunların arasından sizin için en doğrusunu seçmektedir.

 

Web Yazılımı Nasıl Olmalı?

Özel web yazılımı istenilen verimi elde edebilmesi için belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde geliştirilmelidir. Bu kurallara uyulmadığı takdirde, web yazılımdan hedeflenen verim alınamaz. Bu bakımdan şu gibi konulara özen göstermek gerekmektedir.

Ziyaretçi Odaklı Tasarım

Ziyaretçilerinizin beklentilerini anlamak için kendi zevklerinizden önce onların ihtiyaçlarını analiz etmelidir. Web siteniz kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutacak şekilde tasarlanmalıdır.

SEO Stratejileri

İnternet sitesinin SEO çalışmalarını planlamalı ve tasarım ile içerik girişlerini bu doğrultuda yapmalıdır. Arama motorları tarafından sevilmeyen bir site, hedef kitlenize ulaşamaz. Web yazılım ajansı olarak firmamız tarafından hazırlanan yazılımlar SEO uyumlu olarak yapıldığı için firmanızı dijital ortamlarda da ön plana çıkarmaktadır.

Mobil Uyum

Web siteniz mobil cihazlara uyumlu olmalıdır, çünkü mobil cihaz kullanımı günümüzde oldukça yaygındır ve ziyaretçiler mobil uyumlu siteleri tercih etmektedir. Firmamız tarafından hazırlanan yazılımlar tamamen mobil uyumlu olup; hazırlandığı işletme sistemi neyse buna sahip olan tüm cihazlar tarafından başarılı bir şekilde açılabilmektedir. Bu sayede en iyi hizmetleri almanıza yardımcı olunmaktadır.

Tecrübeli İş Ortakları

İşinde iyi, tecrübesi yüksek ve alan bilgisi diğer firmalardan daha geniş olan firmalarla çalışmak da şarttır. Bu ajansın ihtiyaçlarınızı doğru analiz etmesini ve size daha iyi bir yönlendirme yapmasını sağlar. Web yazılım firmaları arasında şirketimiz sahip olduğu üstün bakış açısı, teknolojik altyapısı ve deneyimi ile bugüne kadar pek çok başarılı çalışmaya imza atmıştır. Siz de bunlardan yararlanmak istiyorsanız bizimle numaramız üzerinden iletişime geçmeniz yeterlidir.

Web Tasarım Hizmetinde Sıkça Sorulan Sorular

Web yazılım hizmetini almadan önce sorulan sorular ve cevaplarına göz atın!

Web Yazılımı Nedir?

Web yazılımı internet üzerinde kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlanarak uygulanır. Web yazılımı kullanıcıların işlemlerini kolaylaştırmak, verilerin güvenliğini sağlamak gibi pek çok işlevi yerine getirmek için tasarlanır.

Web Yazılımı Nasıl Çalışır?

Web yazılımı sunucu tarafındaki yazılım ve istemci tarafındaki yazılım olarak iki bölüme ayrılır. Sunucu tarafındaki yazılım kullanıcı tarafından istenilen verileri işleyerek istemci tarafındaki yazılıma gönderir. Kullanıcı internet tarayıcısı aracılığıyla web yazılımına erişerek verileri görüntüler.

Web Yazılımı Geliştirme Nasıl Yapılır?

Web yazılımı geliştirme, yazılım mühendisliği sürecidir. Tasarım, geliştirme, test ve dağıtım aşamalarından oluşur. Müşteri ihtiyaçları ile birlikte beklentileri belirlendikten sonra tasarım yapılarak geliştirme aşamasına geçilir. Geliştirme aşamasında yazılım kodlanarak test edilir. Müşteri onayına sunulduktan sonra web yazılım yayınlanarak kullanılmaya hazır hale getirilir.

Web Yazılımı Kaç Günde Bitirilir?

Web yazılımının bitirilme süresi yazılımın ihtiyaçlarına, tasarımına ve geliştirme sürecine göre değişiklik gösterir. Bazı küçük projeler birkaç hafta içinde tamamlanırken daha büyük projeler aylarca hatts yıllarca sürebilir.

Web Yazılımı Nasıl Ölçeklenebilir?

Web yazılımı ihtiyaçlar arttıkça ölçeklenir. Örneğin; veritabanı yapısı güncellenir veya sunucu kapasitesi arttırılır. Yazılımın kodları yeniden yapılandırılarak daha verimli hale getirilir.

Kaliteli Bir Web Yazılımın Avantajları Nelerdir?

Web yazılımlarının geliştirilmesinde belirlenen prensipler, bir dizi önemli avantaj sunarak iş dünyasına değer katmaktadır. Bu avantajların başında sürdürülebilir ve kolay erişilebilir olma özelliği gelmektedir. Yazılımlar kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlandığından, uzun vadede başarılı bir performans sergileyerek sürekli erişilebilir bir çözüm sunar.

Teknolojinin hızla gelişmesinden faydalanma noktasında, web yazılımları avantajları işletmelerin yenilikçi bir yaklaşım benimsemesine olanak tanır. Bu yazılımlar son teknolojiye uyumlu olarak tasarlanabilir. Böylece işletmeler güncel teknolojik olanaklardan en üst düzeyde yararlanabilir ve rekabet avantajı elde edebilir.

Bu bakımdan web yazılımlarının pek çok avantajı vardır. Ne var ki bunlar kullanım amacına ve isteklere göre değişmektedir. Örnek olarak İş yükünü hafifletme ve zamandan tasarruf etme için hazırlanmışsa otomasyon ve entegrasyon özellikleri sayesinde iş süreçlerini optimize etmektedir. Bunun sonucunda işletmelerin daha fazla görevi daha hızlı ve hatasız bir şekilde tamamlamalarını sağlar.

Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız iletişim ardından sizinle bir görüşme yapılarak ne istediğinizi tüm detaylarıyla öğrenmekte ve buna göre teklifler yapmaktadır. Proje planı belirlendikten sonra da uzman ekiplerle çalışmalar başlamaktadır. Her bir aşama tamamlandıktan sonra size bilgilendirme yapılmaktadır. Şayet beğenilmeyen bir nokta olmuşsa herhangi bir yerinde düzenlemeler gerçekleştirilmesi de mümkündür.

Tüm bu avantajları firmamız size en uygun ücretler ile vermektedir. Web yazılım fiyatları yapılan işleme göre değiştiği için her projede farklılık göstermektedir. Bunlar üzerine bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Back To Top